Ogrodzenia Pszczyna, Gliwice

Firma Dopieralski Stal oferuje szeroką gamę ogrodzeń domów prywatnych oraz powierzchni przemysłowych, handlowych i usługowych. W naszej ofercie znajdziesz:

A także furtki i bramy z pełną automatyką oraz wszystkie niezbędne akcesoria.

Jak wybrać ogrodzenie?

Jak spośród szerokiej oferty, dostępnej na rynku wybrać odpowiednie odrodzenie na Twoją działkę? Przede wszystkim, wybierając ogrodzenie na działkę należy wziąć pod uwagę szereg ważnych czynników, takich jak:

 

1. Rozmiar działki

Wybierając rodzaj ogrodzenia, warto zwrócić uwagę na wielkość działki, którą planujemy ogrodzić. Należy pamiętać przypadku mniejszych posesji, różnice w koszcie ogrodzenia za metr przełożą się na znacznie mniejszą różnicę w finalnym koszcie realizacji niż w przypadku rozległych posesji. Ponadto, w przypadku mniejszych działek większe znaczenie ma wrażenie przestrzeni, które może być skutecznie podkreślane lub zmniejszane przez konkretny typ ogrodzenia. Jeśli dysponujesz małą działką i zależy Ci na uzyskanie przestronnego efektu po wykonaniu realizacji, wybierz ażurowe ogrodzenia siatkowe lub panelowe. Masywne, ciężkie płoty pełne mogą przełożyć się na wrażenie przytoczenia i znacznie zmniejszyć optycznie jej powierzchnię.

 

2. Sposób użytkowania działki

Istotnym czynnikiem jest również kwestia sposobu użytkowania posesji. Ogrodzenie prywatnej działki może być przecież nieco bardziej fantazyjne niż ogrodzenie przestrzeni biznesowej, usługowej lub handlowej. Wielu klientów, wybierając płot do domu jednorodzinnego kieruje się swoim indywidualnym gustem oraz ulubionym stylem. W przypadku prywatnych posesji warto więc wybrać to, co się nam po prostu podoba.

 

3. Wygląd posesji

Wybierając wygląd ogrodzenia dobrze zwrócić uwagę również na wygląd samej posesji. Elegancki dom w tradycyjnym stylu lepiej będzie prezentowała się z prostym, klasycznym płotem a modernistyczna fasada - z nowoczesnym płotem pełnym lub panelowym.

 

4. Budżet

Jedną z kluczowych kwestii, które warto wziąć pod uwagę jest również budżet, jaki chcemy przeznaczyć na ogrodzenie. W przypadku mniejszej działki wybór droższego płotu przełoży się na mniejsze finalne koszty realizacji. Dobrym pomysłem może być również połączenie kosztownego i efektownego ogrodzenia z lekkim ogrodzeniem siatkowym lub panelowym. Pozwoli to zmniejszyć koszty ogrodzenia całej posesj, a także zwiększyć wrażenie przestrzeni.

 

5. Lokalizacja posesji

Kolejnym czynnikiem, który bez wątpienia należy wziąć pod uwagę wybierając rodzaj ogrodzenia jest lokalizacja posesji, oraz jej narażenie na zniszczenia powodowane przez zwierzęta lub wandali. Różne typy ogrodzeń wyróżniają się różną wytrzymałością na uszkodzenia, a także łatwością potencjalnej naprawy.